Jak na nový a útulný domov

19.06.2017

Každý z nás už se pravděpodobně minimálně jednou v životě stěhoval - z bytu do domu, z vesnice do města, od rodičů k partnerovi. Se změnou adresy se pojí řada zařizování, patrně největším problémem však bývá přemístit všechny věci, které jsme za ty roky nashromáždili. Protože, bez ohledu na to, jak je naše domácnost malá nebo velká, zjistíme, kolik toho máme, až v okamžiku, kdy vše musíme zabalit do krabic. Zatímco drobnější kusy zvládneme přemístit z bodu A do bodu B sami, na ty větší je lépe najmout si specializovanou firmu. Ta se postará o plánování i realizaci vašeho stěhování a na vás tak už zbude "jen" se tzv. zabydlet.

Začněte tím hlavním

První místností, kterou si budete chtít zařídit, bude s největší pravděpodobností ložnice. Právě tady totiž načerpáváte potřebné síly kvalitním spánkem. Vyberte si prostor, který je orientován na východ - přes den tady nesvítí slunce, takže se místnost příliš nevyhřeje. A to je dobře, je totiž známo, že nejlépe se spí při nižších teplotách. Pak už se můžete směle pustit do vybalování. Základ ložnice tvoří pochopitelně postel, která je jejím středobodem. Také pro ni je důležité najít správné umístění - ponechat k ní musíte pohodlný přístup, a to pro oba partnery.

Zařizujte opatrně

Své místo tady mají i další kusy nábytku - potřebujeme totiž někam uložit naše oblečení, prádlo, ale i povlečení a sezónní přikrývky. Chybět tady proto nemůže prostorná, členitě uspořádaná šatní skříň, do které přehledně naskládáte všechno, co potřebujete. Pokud zvolíte vysokou v bílém odstínu a se zrcadlovými dveřmi, celý interiér bude navíc působit opticky větším dojmem. Nejste-li omezeni rozměry, můžete si nechat vytvořit vlastní samostatnou šatnu, což je v současnosti čím dál populárnější řešení. Ne každý si ji však může právě z prostorových důvodů dovolit. S ostatním nábytkem to zde ale nepřehánějte, ložnici je potřeba ponechat vzdušnost, jinak byste se tady cítili stísněně. Právě zde se dvojnásob řiďte známým pravidlem: méně je více. Postačí tak už jen umístit k posteli noční stolek, na který postavíte lampičku, odložíte rozečtenou knihu, brýle nebo sklenici vody. Pak pouze dolaďte bytové doplňky, které místnost zútulní, a můžete si začít užívat zaslouženou pohodu!